Klub Turystów Pieszych "Wiercipięty" działa przy Regionalnym Oddziale Szczecińskim PTTK im. Stefana Kaczmarka.
Informacje o imprezach organizowanych przez Klub uzyskać można w w/w Oddziale PTTK (czynnym od wtorku do piątku w godz. 14.00 - 17.00 przy ul. Wyszyńskiego 10 - tel. 91 434 56 24). Jest ona także dostępna na stronach internetowych Klubu https://wiercipiety.ros.pttk.pl

Klub powstał w styczniu 1955 r. i organizuje kilkadziesiąt rajdów i wycieczek rocznie, w tym:

Inne imprezy - o dorocznym charakterze - to między innymi:

Spotkania klubowe połączone są najczęściej z prelekcjami i pokazami przeźroczy - zapraszane są na nie osoby odbywające ciekawe podróże lub znani szczecińscy krajoznawcy.

W ostatnich latach obejrzeliśmy przeźrocza z Turcji, Iranu, Pakistanu, Tybetu, USA, Albanii, Syberii i wielu innych interesujących miejsc Europy i świata.
Chętnie podczas tych spotkań prezentujemy też walory naszego regionu zapoznając z jego zabytkami, przyrodą i historią - zapraszając znanych krajoznawców i autorów przewodników.

Część spotkań klubowych ma charakter towarzyski (Karnawałowy Konkurs Ciast, Bale Przebierańców itp.), a w cieplejszych miesiącach niektóre z nich odbywają się w plenerze (np. przy ognisku, zwiedzanie zabytków miasta lub poszukiwanie rzadkich drzew w szczecińskich parkach).

Spotkania klubowe odbywają się w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca od godz. 17.00 w lokalu przy ul. Wyzwolenia 41 (piwnica - wejście od tyłu budynku; budynek znajduje się naprzeciwko centrum handlowego "Galaxy").

Zapraszamy !!!

Regulamin Klubu Turystów Pieszych "Wiercipięty"