Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze
im. Stefana Kaczmarka

KLUB TURYSTÓW PIESZYCH
"WIERCIPIĘTY"

XXVII Rajd "Od A do Z PATRONÓW "
im. Zbigniewa Maciejowskiego

26 listopada 2011 r. (sobota)
Wzgórza Warszewskie

META RAJDU czynna będzie w godz. od 12.00 do 14.00
(rozpoczęcie konkursów o godz. 12.30)
na terenie Szkoły Podstawowej nr 42 w Szczecinie przy ul. Hożej 25

regulamin rajdu
w formacie "pdf"

Warunki uczestnictwa - zgłoszenia

Do udziału w rajdzie zapraszamy wszystkich chętnych. Zgłoszenia przyjmuje do dnia 25 listopada 2011 r. (czwartek) Regionalny Oddział Szczeciński PTTK – Szczecin al. Papieża Jana Pawła II 49a – w godz. od 9.00 do 17.00. Wpłaty wpisowego można dokonać w oddziale lub na konto PEKAO S.A. I O/Szczecin nr 03124038131111000043756810 z dopiskiem „Rajd Od A do Z” i jednoczesnym powiadomieniem tel./faks nr (091) 4345624.

Wpisowe:
• opiekunowie SKKT PTTK prowadzący grupę min. 8 osób - bezpłatnie,
• młodzież z SOSW i Domów Dziecka - 3 zł,
• członkowie Klubu Turystów Pieszych „Wiercipięty” – 1 zł,
• pozostali uczestnicy - 4 zł

• pamiątkowy znaczek rajdowy,
• posiłek turystyczny - grochówka,
• ciepła herbata,
• odcisk pieczęci okolicznościowej,
• punkty do odznak turystyki kwalifikowanej,
• nagrody dla zwycięzców konkursów,
• opieka przodowników turystyki kwalifikowanej na trasach

Konkursy na mecie:
• wędka i rybki,
• rzut kółkami na kołki,
• plastyczny,
• rzut piłkami do koszyczków,
• krajoznawczy

Uczestnicy zobowiązani są do:
• przestrzegania przepisów o ochronie przyrody, przeciwpożarowych oraz ogólnie przyjętych zasad zachowania,
• uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie na czas trwania imprezy,
• osoby niepełnoletnie mogą brać udział w rajdzie tylko pod opieką osób dorosłych i na ich odpowiedzialność.

Uczestnicy mogą być pozbawieni świadczeń - zwrotu wpisowego w przypadku nie stawienia się na metę lub naruszenia obowiązków wymienionych w niniejszym regulaminie.

Uczestnictwo w rajdzie punktowane jest w konkursie na najaktywniejszą turystycznie szkołę

TRASY PIESZE:
1. Start o godz. 10.00 – pętla tramwajowa na Głębokim
Głębokie – Dolina Siedmiu Młynów – Osów – Warszewo – meta (9 km)
Prowadzenie – Janusz Wesołek

2. Start o godz. 10.00 – pętla autobusowa na Osowie
Osów – Podbórz – pomnik sportowców – szlak żółty – pomnik słonia –
Warszewo – meta (9 km)
Prowadzenie – Marcin Kanciała

3. Trasa dowolna (piesza lub kolarska) - wg własnego uznania

Szkoła Podstawowa nr 42 w Szczecinie

zapewnia dzieciom poczucie bezpieczeństwa, sprzyja tworzeniu dobrej atmosfery i stosunków koleżeńskich. Kładzie nacisk na rozwój fizyczny dziecka, dlatego prowadzi klasy usportowione. Organizuje nietypowe imprezy turystyczno - integrujące np. Rajd nocny, Pieczony ziemniak. Wychodzi naprzeciw potrzebom uczniów i rodziców, dlatego codziennie do godz. 18.00 uczniowie mogą brać udział w zajęciach licznych kół zainteresowań: informatycznym, ekologicznym, plastycznym, recytatorskim, teatralnym, tabliczce mnożenia i w grupach SKS.
W dni wolne od nauki zapewnia uczniom udział w rajdach turystycznych w ramach SKKT. Dla uczniów szczególnie zdolnych oferuje zajęcia matematyczno - informatyczne, koło tabliczki mnożenia i zajęcia konwersacyjne z j. angielskiego. Dla uczniów z trudnościami w nauce organizuje zajęcia wyrównawcze klasach młodszych i starszych. Uczniowie zostają laureatami w konkursach np. ortograficznym, historycznym, ekologicznym oraz wielu innych.

Patron szkoły
Stefania Sempołowska urodziła się 1 października 1870 r. we wsi Polenisz koło Środy. Mając 17 lat zdała celująco egzamin na „patent nauczycielki” przed rządową komisją w Warszawie. Od tej chwili rozpoczyna się niestrudzone życie nauczycielki, działaczki oświatowej, bojowniczki o prawa dziecka, dziennikarki i pisarki – autorki wielu podręczników dla dzieci. Za swą działalność była kilkakrotnie aresztowana, zesłana do Galicji, szykanowana przez ówczesne władze. Mimo przeciwieństw losu, ciężkiej choroby, która Ją dotknęła pozostawała zawsze wierna swoim ideałom. Zmarła 31 stycznia 1944 r. w Warszawie. Pochowana została w rodzinnym grobowcu na Powązkach. Chciała, by na mogile wyryć słowo NAUCZYCIELKA, bo tę dziedzinę pracy spośród wszystkich, którym służyła, uważała na najważniejszą i najbardziej przez Nią ukochaną.